Edukacja na terenie ośrodka

Na terenie ośrodka nie ma szkoły. Istnieje możliwość kontynuowania, podjęcia nauki na poziomie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w ramach nauczania indywidualnego pozaszkolnego lub pozostałych form nauczania online po wcześniejszym uzyskaniu stosownych zgód np. wskazanie z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej oraz akceptacji Wydziału Oświaty – formalności związane z organizacją takiej formy nauczania przejmują rodzice przy współpracy z ośrodkiem.

W przypadku osób uczących się na pozostałych etapach edukacji – wymagajacych nauki poza terenem ośrodka ustaleń w tym zakresie dokonuje się zawsze indywidualnie i w zależności od bieżącej sytuacji osoby leczącej się. Priorytetem w tym przypadku zawsze jest terapia uzależnienia.

Przewodnik dla Rodziców /Opiekunków

Każda osoba lecząca się jest objęta opieką terapeuty prowadzącego. W przypadku jego dłuższej nieobecności wyznaczane jest zastępstwo.

Zgodnie z założeniami wynikającymi z realizowanego programu merytorycznego obowiązkowy jest współudział najbliższej rodziny terapii.

Minimum 1 raz w tygodniu kontakt telefoniczny z terapeutą prowadzącym;

Rekomendujemy 1 raz w miesiącu spotkanie terapeutyczne z terapeutą prowadzącym i dzieckiem;

Obowiązek uczestniczenia w organizowanych spotkaniach dla rodziców;

Kontakt telefoniczny jest możliwy wyłącznie na dyżurze terapeuty prowadzącego;

Ze względów technicznych i organizacyjnych czas trwania rozmów jest ograniczony do 10 minut dla każdej osoby leczącej się.

Rozmowa odbywa się na koszt rodzica lub opiekuna. Rozmowy na konto Ośrodka mogą odbywać się tylko w wyjątkowych okolicznościach po uzyskaniu zgody przez dyrektora Ośrodka.

Pobyt w ośrodku jest bezpłatny. 

Każda osoba lecząca się może posiadać własne pieniądze od etapu domownika (po około 4 tygodniach), w kwocie 60 zł. miesięcznie, po wcześniejszej rozmowie na ten temat z terapeutą prowadzącym (rola pieniędzy w uzależnieniu)

Osoby leczące się otrzymują pieniądze przekazem pocztowym bądź w trakcie spotkania rodziców z terapeutą. Nie można przywozić pieniędzy z przepustki, wysyłać w listach i paczkach. Nie należy przelewać pieniędzy na prywatne wydatki osób leczących się na konto ośrodka.

Informacji na temat przebiegu terapii udziela wyłącznie personel Ośrodka, w pierwszej kolejności terapeuta prowadzący, doraźnie terapeuta dyżurny oraz w razie konieczności dyrektor Ośrodka Wioleta Gadowska.

Informacje udzielane są wyłącznie osobom wskazanym w dokumentacji medycznej.

Istnieje możliwość wysłania do dziecka paczki raz w miesiącu (pozostałe niezbędne braki uzupełniamy w trakcie comiesięcznych spotkań terapeutycznych).

Prosimy żeby w paczkach nie wysyłać dużych ilości produktów żywnościowych. Prośba dotyczy przede wszystkim produktów łatwo psujących się i wymagających szczególnych warunków przechowywania (brak odpowiednich warunków przechowywania).

W ośrodku obowiązuje zasada wspólnego spożywania posiłków.

Reguły przygotowywania paczek zgodnie z zasadami obowiązującymi w Ośrodku.

  • W ośrodku jest możliwość realizacji przepustek.
  • Rodzice zapewniają opiekę w trakcie i pokrywają koszty przepustek.
  • W trakcie pobytu dziecka w domu obowiązują takie same zasady jak w Ośrodku.
  • Rodzice nie mogą na własną rękę podać dziecku ani opiekunowi ŻADNYCH LEKÓW – w razie potrzeby konieczna konsultacja lekarska.
  • Rodzic ma obowiązek umożliwić kontakt telefoniczny z Ośrodkiem, a w razie konieczności jak najszybszy powrót do Ośrodka.
  • Karta Praw Pacjenta
  • Regulamin porządkowy
  • Regulamin organizacyjny
  • Księga skarg i zażaleń
  • Ustalenia społeczności
  • Kontrakt Pacjenta
  • Kontrakt Rodziców
Do pobrania
Kontakt

Kontakt

Masz pytania?
Napisz do nas.